Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Floks szydlasty 'Kimono Pink White' (pojemnik 1 litrowy)

Phlox subulata

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Floks szydlasty to znana i ceniona bylina tworząca niskie zwarte kobierce złożone z rozgałęzionych pędów pokrytymi igiełkowatymi liśćmi. Odmianę 'Kimono Pink White' cechuje wczesny okres kwitnienia, półwiszący pokrój oraz piękne i subtelne kwiaty o płatkach różowych z szerokim, białym obrzeżem i ciemniejszym oczku. Kwiaty pojawiają się już w marcu i do maja tworzą barwny dywan. Roślina dorasta  jedynie do 10 – 15 centymetrów wysokości i ponad 50 cm średnicy.

 
Jest mało wymagający. Do dobrego wzrostu wystarczy wybrać dla niego przeciętną, przepuszczalną w miarę wilgotną glebę i dobrze nasłonecznioną przestrzeń. W naszym klimacie jest w pełni mrozoodporny, jednakże zimozielone liście warto zabezpieczyć agrowłókniną. Aby cały czas był dekoracyjny wymaga trochę pielęgnacji i nawożenia. Po kwitnieniu jak i po zimie może lekko brązowieć, jeśli straci atrakcyjny wygląd nie obawiajmy się go mocno przyciąć. Bardzo szybko regeneruje się po cięciu pokazując młode pędy.
 
Z uwagi na obfite kwitnienie i ciekawy pokrój roślina ta często wykorzystywana jest na niskie rabaty, do obsadzania murków czy w ogrodach skalnych. Świetnie sprawdza się również jako roślina okrywowa, która wypełnia puste przestrzenie pomiędzy wyższymi bylinami czy krzewami. Posadzony w większej grupie tworzy przepiękne dywany kwiatowe. Dobrym towarzystwem dla floksa będą goździki, pierwiosnki, bodziszki czy inne odmiany floksów.
 

Sadzonki floksa Kimono Pink White oferujemy w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety floksa szydlastego 'Kimono Pink White':
  Urocze różowe kwiaty z szerokim, białym obrzeżem
  Idealna pozycja na niskie rabaty i na obwódki 
  Tworzy piękne kwiatowe dywany
  Ładnie wygląda w połączeniu z  goździkamiipierwiosnkami czy bodziszkami
Podstawowe informacje:
           
  różowy
z białym obrzeżem
III - V 10-15 cm słońce, półcień 1l