Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Floks wiechowaty 'Adessa Special Pink'

Phlox panniculata

Ilość:
9,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Przedstawiamy Państwu oryginalną i ciekawą odmianę floksa o efektownych różowych kwiatach. Adessa Special Pink to ładna odmiana, która osiąga wysokość ok. 70 cm. Pędy sztywne, łodygi nierozgałęzione oraz długie i wąskie liście.


Szczególną ozdobą są cudowne różowe kwiaty z ciemnym oczkiem, które zebrane są w wierzchołkowe grona.  Zdobią one roślinę w okresie od lipca do września. Z uwagi na swoje obfite kwitnienie jest to roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych jak równiż jako soliter. Daje doskonałe tło dla mniejszych roślin sadzonych na obwódkach. Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkami czy przetacznikami.


Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie :) Cenna odmiana dla kolekcjonerów niebanalnych roślin!

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.

 

Główne zalety floksa 'Adessa Special Pink' :
  Wspaniałe różowe kwiaty z ciemnym oczkiem
  Nadaje się na kwiat cięty
  Roślina mało wymagająca i mrozoodporna
  Niewysoka - nadaje się nawet do małych ogrodów
Podstawowe informacje:
           
  różowy z
oczkiem
VII - IX 70 cm słońce, półcień 1 l