Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Floks wiechowaty 'Alexandra'
Phlox panniculata

Status: okresowo brak - skorzystaj z powiadomienia o dostępności
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
14,50 PLN
Ilość

FLOKSY - BYLINY DŁUGO KWITNĄCE

Przedstawiamy Państwu piękną odmianę floksa o efektownych kwiatach – jasnoróżowych z biało–srebrnym oczkiem. Duże, gęste kwiatostany osadzone są na sztywnych  pędach pokrytych długimi, wąskimi liśćmi. Bylina ta dorasta do ok. 80 cm wysokości.  Kwitnie obficie w lipcu i sierpniu  a ich słodka woń przyciąga do ogrodu motyle.

Oferowana pęcherznica to nowość na rynku, która ceniona jest przede wszystkim za jej nietypowe rozmary oraz za nietuzinkowy kolor. Młode liście są pomarańczowoczerwone, starsze ciemnieją, przyjmując odcień dojrzałego burgunda. Dodatkową ozdobą są białoróżowe kwiaty, które zdobią roslinę w czerwcu. Dorosłe egzemplarze osiągają około 1 m wysokości.
 

Jak uprawiać floksa


Nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie. Odporny na mróz.

Gdzie sadzić floksa

Z uwagi na swoje obfite kwitnienie jest to roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych jak również jako soliter. Daje doskonałe tło dla mniejszych roślin sadzonych na obwódkach. Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkami, przetacznikami czy innymi odmianami floksa. Ich piękny wygląd i zapach ożywi każdy zakątek ogrodu.

Sadzonki floksa 'Alexandra' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.


 

Główne zalety floksa 'Alexandral ':
Kwitnie przez całe lato wydając mnóstwo różowych kwiatów
Roślina  mało wymagająca i mrozoodporna
Nadaje się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
biało-
różowy
VII - VIII 80 - 100 cm słońce, półcień 1 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:60-100 cm
Kolor kwiatów:biały| różowy
Przeznaczenie:do nasadzeń naturalistycznych| do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki| pachnące kwiaty
Termin kwitnienia:jesień| lato
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz