Aktualny termin realizacji zamówień to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupówFloks wiechowaty 'Flame Light Pink' (pojemnik 1 litrowy)

Phlox panniculata

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

RÓŻEM ZDOBIONY

 

Przedstawiamy Państwu nową kompaktową odmianę floksa o pięknych pachnących jasnoróżowych kwiatach! Floksy to niezwykle efektowne rośliny rabatowe dorastające z reguły do wysokości 80-90 cm. Oferowana odmiana ma jednak kompaktowy pokrój i osiąga jedynie 50 cm. Pędy sztywne, łodygi nierozgałęzione oraz długie i wąskie liście.


Szczególną ozdobą są cudowne kwiaty, które zebrane są w wierzchołkowe grona. Zdobią one roślinę w okresie od lipca do września. Z uwagi na swoje obfite kwitnienie jest to roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych jak również jako soliter. Ładnie wygląda w kompozycji z innymi floksami,  bodziszkami, jeżówkami czy rudbekiami


Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie :)

 

Sadzonki floksa Flame Light Pink oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety floksa 'Flame Light Pink':
  Delikatne jasnoróżowe kwiaty
  Odmiana kompaktowa - idealna na niskie rabaty oraz do pojemników
  Pięknie wygląda w kompozycji z niskimi jeżówkami, astrami czy szałwią
  Roślina mało wymagająca i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
 

jasno-różowy

VII - IX 50 cm słońce, półcień 2 l