Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Floks wiechowaty 'Flame Marine' (doniczka 1 litrowa)

Phlox

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.40 kg

MORSKA BRYZA

 

Przedstawiamy Państwu nową kompaktową odmianę floksa o biało-niebieskch kwiatach, które urzekają swą delikatnością. Floksy to niezwykle efektowne rośliny rabatowe dorastające z reguły do wysokości 80-90 cm. Oferowana odmiana ma jednak kompaktowy pokrój i osiąga maksymalnie do 40-50 cm wysokości. Ponadto doskonale się krzewi, posiada sztywne pędy oraz długie i wąskie liście.


Szczególną ozdobą są cudowne kwiaty, które zebrane są w wierzchołkowe grona. Zdobią one roślinę w okresie od lipca do września. Z uwagi na swoje obfite kwitnienie jest to roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych jak również jako soliter. Ładnie wygląda w kompozycji z bodziszkami, jeżówkami czy rudbekiami


Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie :)

 

 

Sadzonki floksa Flame Marine oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana sadzonka.

 

Główne zalety floksa 'Flame Marine':
  Wspaniałe jasnoniebieskie kwiaty
  Odmiana kompaktowa - idealna na niskie rabaty oraz do pojemników
  Pięknie wygląda w kompozycji z niskimi jeżówkami, astrami czy szałwią
  Roślina mało wymagająca i mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
 

jasnoniebieski

VII - IX 40- 50 cm słońce, półcień 1l