Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Floks wiechowaty 'Flame Pink ' (doniczka 1 litrowa)

Phlox panniculata

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

PŁONĄCY PŁOMYK


Przedstawiamy Państwu kolejną, niesamowitą odmianę floksa o pachnących, różowych kwiatach z ciemniejszym środkiem. Bylina ta dorasta do około 50 cm wysokości na sztywnych, rozgałęzionych pędach pokrytych długimi, wąskimi liścmi. Delikatne, dwubarwne kwiecie zebrane w wierzchołkowe baldachogrona zdecydowanie jest jej największym atutem!


Z uwagi na swoje obfite kwitnienie jest to roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych jak równiż jako soliter. Daje doskonałe tło dla mniejszych roślin sadzonych na obwódkach. Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkamiprzetacznikami czy innymi odmianami floksa W całej okazałości możemy podziwiac ją od lipca do września.

 

Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie :) 

 

Sadzonki floksa Pink Flame oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka

 

Główne zalety floksa 'Pink Flame':
  Delikatne dwubarwne kwiaty w różnych odcieniach różu
  Doskonały na letnie rabaty
  Roślina mało wymagająca i mrozoodporna
  Ładnie wygląda w kompozycji z  jeżówkami
Podstawowe informacje:
           
  różowy VII - IX 50 cm słońce, półcień 1 l