Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Floks wiechowaty 'Flame Pro Cerise'

Phlox panniculata

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

'Flame Pro Cerise' to urocza, kompaktowa odmiana floksa. Cechuje się długim i obfitym kwitnieniem. Duże, gęste kwiatostany osadzone są na sztywnych  pędach pokrytych długimi, wąskimi liśćmi. Bylina ta dorasta do ok. 40- 50 cm wysokości.  Kwitnie od lipca do września ciemno-różowymi wręcz fuksjowymi kwiatami. Ich słodka woń przyciąga do ogrodu motyle.

 

Jak uprawiać floksa

 

Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie :) Cenna odmiana dla kolekcjonerów niebanalnych roślin!

 

Gdzie sadzić floksa

 

Z uwagi na obfite kwitnienie często wykorzystuje się ją w nasadzeniach na rabatach bylinowych, w ogrodach wiejskich jak i w pojemnikach stojącychStanowi doskonały akcent kolorystyczny dając doskonałe tło dla mniejszych roślin sadzonych na obwódkach. Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkami, szałwiami czy innymi odmianami floksa. Jego piękny wygląd i zapach ożywi każdy zakątek ogrodu.

 

 

Sadzonki floksa 'Flame Pro Cerise' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa roślina.

 

Główne zalety floksa 'Flame Pro Cerise' :
  Efektowne ciemnoróżowe kwiaty
  Roślina mało wymagająca i mrozoodporna
  Kwiaty delitaknie pachną i przyciągają motyle 
  Niewysoka - nadaje się nawet do małych ogrodów
Podstawowe informacje:
           
  ciemnoróżowe VII - IX 50 cm słońce, półcień 1 l