Floks wiechowaty 'Ka Pow Pink'

Phlox panniculata

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
SK
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

(FLOKSY - BYLINY WIELOLETNIE DŁUGO KWITNĄCE)

 

Floks wywodzi się z języka greckiego i znaczy płomień, dlatego nazywane są płomykami. To byliny o zielonych liściach i sztywnych pędach zakończonych wiechami różowych kwiatów. Tworzą one ładne kępy, które wabią motyle. Przez całe lato kwitną niezwykle barwnie oraz obficie roztaczając przy tym niepowtarzalny, letni aromat  Z reguły dorastają do 80-100 cm. Tym razem oferujemy odmianę kompaktową, która osiąga jedynie 45-50 cm wysokości.

 

Jak uprawiać floksy


Najlepiej czują się sadzone na stanowisku słonecznym lub lekkim cieniu w glebie przepuszczalnej, żyznej. Wymagają wilgotnego podłoża, zwłaszcza w upały. Aby przedłużyć ich kwitnienie należy usuwać przekwitnięte kwiatostany - zabieg ten pobudza roślinę do dalszego kwitnienia. Floksy są w pełni mrozoodporne.

 

Gdzie sadzić floksy

 

Idealnie sprawdzają się sadzone na słonecznych rabatach czy w ogrodach wiejskich. Zjawiskowo prezentują się w większych skupiskach. Nadają się też do wazonu jako kwiaty cięte. Towarzystwem dla nich są: ostnice, rozplenice, łubiny, jeżowki, krwawniki, odętki, rudbekie, dzielżany, liliowce oraz paprocie.
 
 

Sadzonki floksa 'Ka Pow Pink' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety floksa 'Ka Pow Pink'
  Przyciąga motyle 
  Kwitnie od VI do VIII na piękny różowy kolor
  W pełni mrozoodporny
  Efektowny w szczególności gdy sadzony w grupie
Podstawowe informacje:
         
różowy VI - VIII 45 - 50 cm słońce, półcień 1l