Witamy w sezonie 2021. Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy wysyłki roślin.
Zamówienia są realizowane w terminie do 3 dni roboczych.Floks wiechowaty 'Warsaw Sunrise'

Phlox panniculata

Ilość:
14,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

UROCZE DWUBARWNE LIŚCIE

 

Cudna odmiana floksa, wyróżniająca się niezwykle dekoracyjnymi wielobarwnymi liśćmi. Kolor żółtokremowy miesza się z plamą zieleni o rozmytych brzegach  umiejscowioną wzdłuż nerwu blaszki liściowej. Sztywne łodygi wieńczą duże, różowe z amarantowym oczkiem kwiaty zebrane w wiechowate kwiatostany. Kwitnie w lipcu i sierpniu a ich słodka woń przyciąga do ogrodu motyle. Dorasta do ok 1 m wysokości. Floks 'Warsaw Sunrise' został wyróżniony w Konkursie Roślin Nowości - „Roślinne Nowości 2019” na 27 Międzynarodowej Wystawie Zieleń To Życie w Warszawie.
 
Nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej, umiarkowanie wilgotnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie. Odporny na mróz.
 
Roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych wielogatunkowych jak również jako soiter.  Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkami, przetacznikami czy innymi odmianami floksa. Ich piękny wygląd i zapach ożywi każdy zakątek ogrodu.

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety floksa 'Warsaw Sunrise':
  Efektowne, pachnące kwiaty
  Dekoracyjne, wielobarwne liście
  Roślina mało wymagająca i mrozoodporna
  Nadaje się na kwiat cięty
Podstawowe informacje:
           
  różowy z
amarantowym oczkiem
VII - VIII 90-100 cm słońce, półcień 2 l