Czas realizacji zamówień wynosi obecnie około maksymalnie 3 dni robocze! Paczki wysyłamy od poniedziałku do czwartku, tak aby rośliny nie spędzały weekendów na magazynach, tylko jak najszybciej docierały do klientów. Floks wiechowaty 'White Eye Flame'

Phlox panniculata

Dostępne:
Dostępny od czerwca
Producent:
GZ3
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

'White Eye' to urocza, kompaktowa odmiana serii Flame. Cechuje się długim i obfitym kwitnieniem. Duże, gęste kwiatostany osadzone są na sztywnych  pędach pokrytych długimi, wąskimi liśćmi. Bylina ta dorasta do ok. 40 - 50 cm wysokości.  Szczególną ozdobą są cudowne różowe kwiaty z subtelnym różowym oczkiem, które zdobią roślinę od lipca do września. Ich słodka woń przyciąga do ogrodu motyle.

 

Jak uprawiać floksa

 

Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie :) Cenna odmiana dla kolekcjonerów niebanalnych roślin!

 

Gdzie sadzić floksa

 

Z uwagi na obfite kwitnienie często wykorzystuje się ją w nasadzeniach na rabatach bylinowych, w ogrodach wiejskich jak i w pojemnikach stojącychStanowi doskonały akcent kolorystyczny dając doskonałe tło dla mniejszych roślin sadzonych na obwódkach. Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkami, szałwiami czy innymi odmianami floksa. Jego piękny wygląd i zapach ożywi każdy zakątek ogrodu.

 

 

Sadzonki floksa 'White Eye Flame' oferujemy w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa roślina.

 

Główne zalety floksa 'White Eye Flame' :
  Wspaniałe białe kwiaty z różowym oczkiem
  Roślina mało wymagająca i mrozoodporna
  Kwiaty delitaknie pachną i przyciągają motyle 
  Niewysoka - nadaje się nawet do małych ogrodów
Podstawowe informacje:
           
  biały z
różowym oczkiem
VII - IX 40 cm słońce, półcień 1 l