Informujemy, iż wprowadziliśmy do sprzedaży znaczną ilość odmian jeżówek. Kolejne pozycje będziemy udostępniać jak tylko osiągną rozmiary handlowe. Tutaj znajdziesz aktualnie dostępne odmiany.Floks wiechowaty 'Younique White'

Phlox panniculata

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

FLOKS O BIAŁYCH KWIATACH


Przedstawiamy Państwu oryginalną i ciekawą odmianę floksa o efektownych białych kwiatostanach. 'Younique White dorasta do 50-60 cm wysokości przy podobnej średnicy.


Szczególną ozdobą tej odmiany są cudowne kwiaty w śnieżnobiałym kolorze! Z uwagi na swoje obfite kwitnienie jest to roślina często wykorzystywana w nasadzeniach na rabatach bylinowych jak równiż jako soliter. Daje doskonałe tło dla mniejszych roślin sadzonych na obwódkach. Ładnie wygląda sadzony z bodziszkami, jeżówkami czy przetacznikami.


Floks nie jest zbyt wymagającą rośliną. Dobrze jest posadzić go w glebie żyznej i przepuszczalnej na stanowiskach słonecznych oraz półcienistych. Po kwitnieniu pędy należy przyciąć dzięki czemu roślina zakwitnie ponownie :) Cenna odmiana dla kolekcjonerów niebanalnych roślin!

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety floksa Younique White:
  Poszukiwana odmiana o śnieżnobiałych kwiatach
  Nadaje się na kwiat cięty
  Roślina mało wymagająca i mrozoodporna
  Cenna pozycja dla kolekcjonerów
Podstawowe informacje:
           
  biały VII - IX 50 - 60 cm słońce, półcień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy