Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Forsycja pośrednia 'Golden Times'

Forsythia intermedia

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

FORSYCJA O ZŁOTO-ZIELONYCH LIŚCIACH!

 

Forsycja to bardzo rozpoznawalny krzew - pięknie i obficie kwitnie na zółto wczesną wiosną. Oferowana przez nas odmiana 'Golden Times' Odznacza się bardzo oryginalnym dwubarwnym zabarwieniem liści - oprócz tradycyjnej zieleni, liście zdobione są złotymi przebarwieniami. Dzięki temu jest ozdobna przez cały sezon.


Dorosłe egzemplarze dorastają do 2 metrów wysokości i mają ładny wzniesiony pokrój. Okres kwitnienia rozpoczyna się w marcu wówczas roślina cała obsypana jest masą żółtych kwiatów (u oferowanej odmiany sa one większe w stosunku do tradycyjnej forsycji). Bardzo dobrze znosi przycinanie i nadaje się do formowania (np. na żywopłoty), również na bonsai. Łodygi kwiatowe możemy ścinać i wkładać do wazonu.


Jest to roślina tolerancyjna co do gleby i mało wymagająca. Ten ogrodowy klasyk wspaniale urozmaica przydomowy ogródek dlatego też warto go sadzić w miejscach eksponowanych. Forsycja dobrze czuje się na stanowiskach słonecznych i półcienistych, jest odporna na suszę.

 

Sadzonki forsycji Golden Times oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej rośliny.

 

Główne zalety forsycji 'Golden Times' :
  Zielono-złote liście ozdobne przez cały sezon
  Bardzo obfite kwitnienie
  Kwiaty większe niż u gatunku
  Roślina niewymagająca, odporna na suszę.
Podstawowe informacje:
           
  żółty III - IV  do 2 m słońce, półcień 2l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy