Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Fuksja magellańska 'Riccartonii' | Fuchsia magellanica

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
16,90 PLN 16,90 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

Prawdziwą gratką dla kolekcjonerów kwitnących roślin jest fuksja magellańska 'Riccartonii', która charakteryzuje się bardzo wysoką mrozoodpornością. Ta odmiana fuksji osiąga około 120 cm wysokości. Kwitnie przez całe lato od lipca, aż do września. Jej czerwonofioletowe kwiaty są bardzo unikalne, dzięki czemu w ogrodzie fuksja stanowi egzotyczną ozdobę. A jej dzwonkowate kwiaty bardzo wyróżniają się na tle innej roślinności.

Fuksja magellańska 'Riccartonii' - uprawa i pielęgnacja

Fuksje to rośliny, które najlepiej czują się w miejscach półcienistych i osłoniętych od wiatru. Gleba powinna być żyzna i bogata w substancje odżywcze. Fuchsia bardzo lubi stałą wilgotność, dlatego w miejscach, które mają tendencję do wysuszenia, warto zadbać o systematyczne nawodnienie. Choć jest rośliną mrozoodporną, to młode sadzonki należy zabezpieczyć na zimę. Można to zrobić przez kopcowanie pnia do ⅓ wysokości, które wykonujemy przy pomocy kory lub liści. Całość warto obciążyć, aby podmuchy wiatru nie zniweczyły działań. Zabezpieczenie można wykonać, obkładając roślinę słomą i związując ją sznurkiem.

Fuksja – gdzie sadzić i z czym łączyć?

Choć fuksje najczęściej można spotkać na balkonach, to ta odmiana znakomicie sprawdzi się jako rośliną gruntową. Można sadzić ją również do stałych donic w okolicach tarasów, gdzie w lecie będzie doskonałą ozdobą. Fuksja bardzo często prowadzona jest w formie drzewka, dzięki czemu doskonale prezentuje się w otoczeniu niższych roślin o podobnych upodobaniach co do wilgotności gleby i stanowiska.

Sadzonki fuksji oferujemy w pojemniku 2 litrowym

Główne zalety fuksji: 
Wytwarza oryginalne dzwonkowate kwiaty z długimi zwisającymi pręcikam
Gratka dla kolekcjonerów rzadkich roślin
Jedna z nielicznych odmian zimująca w polskim klimacie
Kwitnie przez całe lato!
Podstawowe informacje:
czerwono-fioletowy VII - IX  120 cm półcień, cień 2 l

Podstawowe cechy
Przedział wysokości:100-150 cm
Stanowisko:cień| półcień lub cień
Przeznaczenie:do pojemników| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:niebieski| purpurowy

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz