Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Funkia 'Abiqua Drinking Gourd'

Hosta

Ilość:
17,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

GŁĘBIA BŁĘKITU

 

Hosty to niezwykle atrakcyjna grupa roślin. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty.

Odmiana 'Abiqua Drinking Gourd' to odmiana o niebieskich karbowanych liściach, których wybarwienie utrzymuje się przez cały sezon. Ponadto jej liście na brzegach są charakterystycznie zadarte - wyglądają jak niewielkie półmiski. Na przełomie czerwca i lipca ponad liśćmi ukazują się białe kwiaty (nadają sę do cięcia)


Prezentowana funkia osiąga do 50 cm wysokości przy 100 cm średnicy. Tworzy bardzo ładną, zwartą kępę. Halcyon to bardzo cenna odmiana hosty - wspaniale urozmaica przdomową rabatę. Sadzimy ją w miejscach lekko zacienionych. Może rosnąć w bezpośrednim sąsiedztwie oczka wodnego. Lubi glebę żyzną, przepuszczalną.  

Bardzo dobrze komponuje się sadzona z żurawkami, tiarellami i kokoryczami. Roślina mało wymagająca i całkowicie mrozoodporna.

 

 

Sadzonki funkii Abiqua Drinking Gourd oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety funkii 'Abiqua Drinking Gourd':
  Wspaniałe niebiekozabarwione liście
  Białe kwiaty zdobiące roślinę wczesnym latem - nadają się na kwiat cięty
  Dobra odmiana również do uprawy w pojemniku
  Sprawdzona, łatwa w uprawie efektowna odmiana
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - VII 50 cm półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy