Funkia 'Earth Angel'

Hosta

Ilość:
26,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

FUNKIA ROKU!

 

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

Odmiana 'Earth Angel' to ulubiona funkia ogrodników, głównie przez bardzo duże, grube zielononiebieskie liście z kremowym brzegiem, w kształcie serca, przewieszające się ku ziemi. Wybarwienie jest mocno kontrastowe. Dorasta do 80-90cm wysokości, przy 100cm szerokości tworząc olbrzymie, wdzięczne kępy. Dodatkową ozdobą tej hosty są  liczne biało-lawendowe kwiaty zdobiące roślinę latem.


Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.


Odmiana 'Earth Angel' została wyróżniona przez ekspertów 'American Hosta Society', którzy przyznali jej tytuł fiunkii roku!

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
 

Główne zalety funkii 'Earth Angel':
  Odmiana o oryginalnych niebiesko-żółtych liściach
  Biało lawendowe kwiaty nadające się na kwiat cięty
  Można ją uprawiać zarówno w pojemniku, jak i w gruncie
  Sprawdzona, łatwa w uprawie i efektowna
Podstawowe informacje:
           
  biało-lawendowy VII - VIII 80-90 cm półcień, cień 2 l