Już jest! Oferta na sezon 2018 jest już gotowa. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych z terminem rezlizacji na wiosnę.Funkia 'Fire and Ice'

Hosta

Ilość:
14,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

OGIEŃ I LÓD

 

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

'Fire and Ice'  to niezwykle urokliwa odmiana funki dorastająca do 25 – 35 cm wysokości i 40 – 60 cm szerokości. Wyróżniają ją przepiękne liście - czysto białe w centrum z ciemnozielonym, nieregularnym brzegiem; owalne, lekko skręcone, zakończone spiczasto. Tworzą zgrabne rozety o wyprostowanym, wzniesionym pokroju. Kwitnie w lipcu i sierpniu jasno-liliowymi kwiatami na białych łodygach.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego, nadają się do okrywania większych powierzchni. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna, a gleba żyzna i przepuszczalna, stale wilgotna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa oferowana roślina.

 

Główne zalety funkii 'Fire and Ice' :
  Efektowne ubarwienie liści, rozjaśni cieniste miejsca w ogrodzie
  Mało kłopotliwa w pielęgnacji
  Ozdobne kwiaty
  Mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  jasno-lilowy VII - VIII 35 cm półcień, cień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy