Witaj wiosno! 12 marca rozpoczynamy wysyłki zamówień. Zamówienie składane obecniie wysyłamy na bieżąco.Funkia 'Forest Fire'

Hosta

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

Odmiana 'Forest Fire' dorasta do 60 - 70 cm wysokości przy 80 cm średnicy. Charakteryzuje się dużymi zielonymi liśćmi z szarymi smugami oraz szerokim nieregularnym żółtym zmieniającym barwę na kremowo-biało marginesem. Kwiaty ladendowe na łodygach osiągających ok. 60 cm wysokości.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety funkii 'Forest Fire':
  Oryginalne zielone liście z szarymi smugami oraz żółtym marginesem
  Lawendowe kwiaty pojawiają się od VII do VIII
  Doskonale komponuje się z żurawkami i brunnerami
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy VII - VIII 60 - 70 cm półcień, cień 1 l