25-6-2019: Informujemy, iż zamówienia realizujemy na bieżąco. Maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów.Funkia 'Frances Williams'

Hosta-2l

Ilość:
13,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

'Frances Williams' to piękna odmiana dorastająca do 50 cm wysokości. Cechuje się umiarkowanym tempem wzrostu oraz odpornością na niekorzystne warunki. Liście niebieskie centrum z szerokim, nieregularnym żółtym marginesem. Kwiaty w kolorze białym stanowią ozdobę rośliny od połowy czerwca aż do sierpnia.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka latem.

 

Główne zalety funkii 'Frances Williams':
  Odmiana o oryginalnych niebiesko-żółtych liściach
  Można ją uprawiać zarówno w pojemniku jak i w gruncie
  Białe kwiaty nadające się na kwiat cięty
  Sprawdzona, łatwa w uprawie i efektowna
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - VIII 50 cm półcień, cień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy