Kupuj taniej! Wpisz w w koszyku zamówień kod rabatowy: lato2020 i odbierz 10% rabatu na całość zamówienia. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 20 lipca!Funkia 'Great Expectations'

Hosta

Ilość:
13,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.30 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

Great Expectations, czyli "wspaniałe oczekiwania" to wspaniała uczta dla oka. Odmiana cechuje się dużymi (do 15 cm długości) liśćmi z zewnątrz ciemnozielonymi z niebieskawym nalotem, w środku śmietankowo-białymi. Margines liścia jest nieregularny i posiada liczne przebarwienia oraz smugi. Piękną ozdobą tej funkii są również białe kwiaty na wzniesionych zielono-żółtych łodygach pojawiające się latem.

Dorosłe rośliny osiągają do 55 cm wysokości przy 80 cm szerokości. "Great Expectations" jest laureatką wielu prestiżowych nagród w świecie funkii. Warta polecenia

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę.
 

Główne zalety funkii 'Great Expectations':
  Piękne wielobarwne liście
  Białe kwiaty pojawiają się od VII do VIII
  Doskonale komponuje się z żurawkam i brunnerami
Podstawowe informacje:
           
  biały VII - VIII 55 cm półcień, cień 1 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy