Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Funkia 'Guacamole'

Hosta

Ilość:
17,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

'Guacamole' to efektowna odmiana tworząca pokaźną kępę zielono-jabłkowych liści z ciemnozielonym marginesem.  Osiąga 60 cm wysokości i do 1 m szerokości - zatem trzeba zapewnić jej odpowiednie miejsce. Szczególnie efektownie wygląda w sierpniu i wrześniu kiedy to ukazują się lawendowe kwiaty.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.

 

 

 

Sadzonki funkii Guacamole oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
 

Główne zalety funkii 'Guacamole':
  Urocze jabłkowo-zielone liście z ciemnozielonym marginesem
  Lawendowe kwiaty zdobiące roślinę latem
  Dobra odmiana również do uprawy w pojemniku
  Doskonele czuje się w towarzystwie brunner, żurawek i rodgersji
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy VIII - IX 60 cm półcień, cień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy