19-6-2019: Informujemy, iż najbliższy dzień wysyłkowy to 24 czerwca. Zamówienia realizujemy na bieżąco. Maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów.Funkia 'June'

Hosta

Ilość:
19,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

Odmiana 'June' tworzy okazałe rozety złożone ze sztywnych liści o przepięknym zabarwieniu. Ich środek jest żółto-kremowy, brzeg zaś zielony do niebieskiego - nieregularny, często mazami wchodzący w środek blaszki liściowej. Dopełnieniem tej nietuzinkowej kompozycji są lawendowe kwiaty, które latem falują ponad liśćmi. Dorosłe egzemplarze osiągają 25 cm wysokości i 50 cm szerokości.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym
 

Główne zalety funkii 'June':
  Oryginalne zielono-niebieskie liście z żółto-kremowym marginesem
  Lawendowe kwiaty pojawiają się od VII do VIII
  Doskonale komponuje się z żurawkam i brunnerami
  Odmiana podkreśli każdy cienisty zakątek
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy VII - VIII 25 cm półcień, cień 1 l