Już dziś dokonaj bezpłatnej rezerwacji roślin i odbierz do 7% rabatu. Płatność wykonasz dopiero wiosną. Pamiętaj, część pozycji mamy w ograniczonych ilościach. Nie czekaj, oferta ważna tylko do 31 stycznia! Sprawdź szczegółyFunkia 'Minuteman'

Hosta

Ilość:
17,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

'Minuteman'  to efektowna  funkia podobna do odmiany 'Patriot'. Tworzy zwarte kępy o wysokości  30 – 40 cm i szerokości do ok 60 cm. Charakteryzuje się dość dużymi, kubkowatymi liśćmi o ciemnozielonym zabarwieniu z kremowo- białym, nieregularnym obrzeżem. Kwitnie w czerwcu i lipcu jasno – lawendowymi, paskowanymi kwiatami wyrastającymi na wysokich (ok 0,5 m ) pędach.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego, nadają się do okrywania większych powierzchni. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna, a gleba żyzna i przepuszczalna, stale wilgotna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
 

 

Sadzonki funkii Minuteman oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
 

Główne zalety funki 'Minuteman' :
  Efektowne kontrastowe ubarwienie liści
  Mało kłopotliwa w pielęgnacji
  Ozdobne kwiaty
  Mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  jasno-lawendowy VI - VII 30 - 40 cm półcień, cień  3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy