Funkia 'Orange Marmalade'

Hosta

Ilość:
15,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

'Orange Marmalade' to odmiana żywotna, pełna wigoru o liściach zmieniających barwę. Najmłodsze mają kolor złoty z delikatną miodowo-pomarańczową nutą i wraz z trwającym sezonem przebarwiają się na kremowo. Ponadto liście posiadają intensywnie zielony i nieregularny margines, który doskonale podkreśla całość kompozycji. Osiąga wysokość 60-70 cm i szerokość 120 cm. Nalepiej wybarwia się na stanowisku z porannym i popołudniowym słońcem. Warto podkreślić, iż Orange Marmalade została wyróżniona nagrodą AGM (Award of Garden Merit) – nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
 

Główne zalety funkii 'Orange Marmalade':
  Rzadko spotykana - ogrodowy rarytas
  Odmiana nagrodzona przez brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze
  Liście zmieniają barwę - od złotego po pomarańczowy i kremowy
  Odmiana żywotna, pełna wigoru
Podstawowe informacje:
           
  - - 60 - 70 cm półcień, cień 1 l