Funkia 'Patriot'

Hosta

Ilość:
17,50 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T6
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.80 kg

Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Doskonale sprawdzają się sadzone w grupach z innymi funkiami jak również w kompozycji z żurawkami, brunnerami, rodgersjami, języczkami, bergeniami, kokoryczami czy miodunkami.

 

Odmiana 'Patriot' to ogrodowy klasyk cechujący się dość dużymi lśniącymi liśćmi zabarwionymi ciemno zielono wewnątrz, z nieregularnym szerokim kremowo-białym obrzeżeniem. Pierwsze wiosenne pędy tej odmiany są bardzo charakterystyczne ze względu na fioletowe zabarwienie.  Docelowo osiąga do 50 cm wysokości i tworzy ładną kępkę. Ponadto wczesnym latem roślinę zdobią lawendowe kwiaty.

 

Funkie dobrze czują się posadzone na zarówno w pojeminikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna i przepuszczalna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne.
 

 

Sadzonki funkii Patriot oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej sadzonki. 

 

Główne zalety funkii 'Patriot':
  Sprawdzona, łatwa w uprawie efektowna odmiana
  Lawendowe kwiaty zdobiące roślinę wczesnym latem
  Dobra odmiana również do uprawy w pojemniku
  Pierwsze pędy po zimie fioletowo zabarwione
Podstawowe informacje:
           
  lawendowy VI - VII 50 cm półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy