Witaj wiosno! 4 marca rozpoczynamy wysyłki, wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie do 3 dni roboczych oprócz roślin balkonowych, które będą wysyłane od połowy kwietnia.

Nowość
F-J

Funkia 'Tokudama Flavocircinalis'
Hosta

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
18,50 PLN
Ilość
Funkie to niezastąpione rośliny ogrodowe. Ich piękno tworzą wspaniałe i okazałe liście o bardzo różnych kształtach. Co więcej ozdobą są również dekoracyjne kwiaty, które wyglądem przypominają hiacynty. Odmiana 'Tokudama Flavocircinalis' to bardzo rozłożysta funkia o grubych, karbowanych ,sercowatych lub owalnych liściach. Są niebiesko-zielonej barwy z żółtym, nieregularnym obrzeżem. Docelowo osiąga 45 cm wysokości (65 cm z kwiatem) i 120 cm szerokości, tworząc gęstą kępę. Od czerwca  pojawiają się blado- lawendowe, delikatne kwiaty.

Jak uprawiać funkię

Stanowisko powinno być półcieniste lub zupełnie zacienione, a gleba żyzna, przepuszczalna, próchniczna, lekka i wilgotna. Są to rośliny mało wymagające i całkowicie mrozoodporne. Proponowana odmiana charakteryzuje się dużą odpornością na bezpośrednie nasłonecznienie, choroby oraz ślimaki.

Gdzie sadzić funkię

Funkie dobrze czują się posadzone zarówno w pojemnikach stojących, na rabatach czy w okolicach oczka wodnego. Proponowana odmiana rozświetli zacienioną część ogrodu i stworzy ciekawy kontrast z innymi funkiami jak również świetnie sprawdzi się w kompozycji z żurawkamibrunneramirodgersjamijęzyczkamibergeniamimiodunkami czy turzycami liliowcami.

Sadzonki funkii 'Tokudama Flavocircinalis' oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety funkii 'Tokudama Flavocircinalis' :
Dekoracyjne wielobarwne liście
Tworzy zgrabne, barwne kępy
Odmiana odporna na słońce, choroby i ślimaki
Podstawowe informacje:
blado-lawendowy VI - VII do 65 cm półcień, cień 2 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:do okolic oczka wodnego| do pojemników| na kwiat cięty| na obwódki| na rabaty| na skalniaki
Termin kwitnienia:jesień| lato
Kolor kwiatów:różowy
Stanowisko:słońce| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz