19-6-2019: Informujemy, iż najbliższy dzień wysyłkowy to 24 czerwca. Zamówienia realizujemy na bieżąco. Maksymalny czas oczekiwania na wysyłkę to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów.Gailardia 'Sunset Mexican'

Gailardia

Ilość:
11,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T7
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

POWIEW MEKSYKAŃSKIEGO SŁOŃCA

 

Jej niepowtarzalny kolor kwiatów zachwyci nawet najbardziej wybrednych miłośników roślin. Odmiana 'Mexican Sunset' cechuje się dwubarwnym kolorem kwiatów gdzie zewnętrzne płatki są kremowo-żółte natomiast wewnętrzne mają zabarwienie różowo-czerwone. Ta nietuzinkowa kombinacja przykuwa wzrok miłośników roślin i dodaje energii ogrodowym kompozycjom.

 

Gailardia to bylina, która doskonale sprawdza się na słonecznych rabatach, obwódkach jak również można sadzić ją do donic stojących (wówczas pięknie zdobi tarasy czy balkony). Lubi towarzystwo innych roślin wieloletnich takich jak: jeżówki, rudbekie, krwawniki, Co więcej jest to odmiana, która kwitnie przez całe lato.

 

Jest to roślina w pełni mrozoodporna, mało wymagająca ponadto rośnie praktycznie na każdej glebie (oczywiście pamiętajmy o podlewaniu). Dorosłe egzemplarze osiągają do 40 cm wysokości. Kwiaty nadają się do cięcia i długo utrzymują świeżość w wazonie.

 

 

Kupujesz ładną roślinę w doniczce 1 litrowej.
Na ostatnim zdjęciu przykładowa sadzonka.

 

Główne zalety Gailardii 'Sunset Mexican':
  Niezwykle oryginalny dwubarwny kolor kwiatów
  Kwitnie nieprzerwanie przez całe lato
  Doskonale przezentuje się w kompozycji z jeżówkami
  Mało wymagający, w peni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  żółto-
różowy
VI - X 40 cm słońce, półcień 1l