Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

Gaury

Wyświetlono: 1 – 11 z 11 wyników

Gaura – wymagania i pielęgnacja byliny

Gaura jest rośliną wieloletnią, która należy do rodziny wiesiołkowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej i w zależności od odmiany osiąga nawet 150 cm wysokości. Ten piękny kwiat ogrodowy znakomicie sprawdza się na obrzeżach i rabatach kwiatowych, a także na balkonach i tarasach. Poznaj najciekawsze odmiany tej rośliny i skorzystaj z oferty sklepu florini.pl, w którym znajdziesz największe sadzonki różnych ogrodowych roślin.

Gaura – sposób uprawy i pielęgnacji

Ta ciekawa roślina preferuje słoneczne stanowiska, jednak doskonale poradzi sobie również w półcieniu. Doskonale znosi okresowe susze i nie jest zbyt wymagająca, ponieważ rośnie nawet na słabych glebach, jednak nie pogardzi dodatkowym podlewaniem i zasileniem w postaci kompostu lub nawozu, które sprawią, że gaura będzie bardzo obficie kwitła. Roślina ta, choć bardzo odporna na ciężkie warunki, niezbyt dobrze znosi przesadzanie i dlatego planując dla niej stanowisko, należy skrupulatnie wybrać określane miejsce, ponieważ częste przesadzanie może uszkodzić system korzeniowy, co wpłynie na ogólny stan rośliny. Ta wyjątkowa bylina pierwszy raz zakwita pod koniec czerwca i ponawia kwitnienie aż do samych przymrozków, co wpływa na niebywałą popularność. Gaura nie wymaga nadmiernej pielęgnacji, jednak usuwanie zaschniętych kwiatostanów korzystnie wpłynie na stan rośliny i pobudzi ją do ponownego kwitnienia. Jako że jest to bylina mrozoodporna, nie wymaga okrywania na zimę. Warto pamiętać o tym, że młode sadzonki posadzone jesienią należy dodatkowo zabezpieczyć, ponieważ system korzeniowy może ulec uszkodzeniu.

Stwórz ciekawe zestawienie różnobarwnych bylin w swoim ogrodzie i sprawdź, jakie odmiany gaury dostępne są w naszym sklepie!

Gdzie i z czym sadzić gaurę?

Gaura to roślina, która doskonale nadaje się na rabaty kwiatowe, a także obwódki na słonecznych stanowiskach. Pięknie wygląda w zestawieniu z innymi bylinami, takimi jak lawenda, liliowce, irysy, a nawet z różami rabatowymi. Ta wyjątkowa roślina doskonale prezentuje się również w pojedynkę. Można ją spotkać w ogródkach skalnych, gdzie wokół niej wysypane zostały ozdobne kamienie. Jeśli w Twoim ogrodzie nie ma jeszcze gaury, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu internetowego i koniecznie wybierz gaurę na swoją rabatę.

Oryginalne odmiany gaury

Bylina, jaką jest gaura, posiada wiele ciekawych odmian, które doskonale sprawdzą się na rabatach ogrodowych. Wiele osób decyduje się także na posadzenie gaury w okolicy tarasów, a także w donicach balkonowych. Jeśli Tobie zależy na posiadaniu tych wyjątkowych i długo kwitnących roślin, to poznaj najciekawsze odmiany dostępne w naszym sklepie:

Przed zakupem zwróć uwagę na wysokość roślin, co pozwoli dopasować daną odmianę do konkretnego stanowiska. Wybierz najpiękniejsze byliny z naszego sklepu internetowego i stwórz z nich ciekawą kompozycję w swoim ogrodzie. Gaura i inne rośliny ogrodowe czekają na Ciebie w naszej bogatej ofercie.