Witamy w sezonie 2021. Miło nam poinformować, iż rozpoczęliśmy wysyłki roślin.
Zamówienia są realizowane w terminie do 3 dni roboczych.Gunnera olbrzymia

Gunnera manicata

Dostępne:
Chwilowo niedostępny
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

OGROMNE LIŚCIE - EGZOTYCZNA!
 

Niesamowita, majestatyczna, jedna z największych bylin na świecie nada każdemu ogrodowi szczególnego uroku i tajemniczości. Cechuje się dużą siłą wzrostu, dlatego pełne wymiary uzyskuje już po 3-4 sezonach. Imponujące liście osiągające do 2 m średnicy wyrastają z kolczastych ogonków o wysokości do 1,8 m. W maju i czerwcu pojawiają się maczugowate kwiatostany w odcieniach zieleni i czerwieni, dorastające do 1 m wysokości, często przesłonięte przez olbrzymie liście.
 
Lubi stanowiska półcieniste lub słoneczne, podłoża wilgotne, żyzne, przepuszczalne. Niestety jest wrażliwa na mróz. Na zimę należy okryć ją najpierw jej ściętymi liśćmi, potem ściółką, agrowłókniną a następnie folią pęcherzykową, którą trzeba przytwierdzić do podłoża. Alternatywnie można uprawiać ją w dużej donicy i chować na zimę do chłodnego pomieszczenia.
 
Gunnera bardzo okazale będzie prezentowała się posadzona pojedynczo np. na trawniku, w okolicy zbiornika wodnego, ale możemy komponować ją również z dużymi trawami, miskantami czy sadźcem.
 
Gatunek został wyróżniony AGM (Award of Garden Merit) - nagrodą brytyjskiego Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego za szczególne walory ogrodowe.

 

Kupujesz bardzo ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety gunnery olbrzymiej:
  Jedna z największych bylin na świecie!
  Imponujące liście do 2 m średnicy
  Stwarza niesamowity klimat w ogrodzie
  Wyróżniona przez ekspertów
Podstawowe informacje:
           
  zielono-
czerwony
V - VI do 2-3 m słońce,
półcień
2 l