Aktualny termin realizacji zamówień to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupówHakonechloa 'Sunflare'

Hakonechloa macra

Ilość:
20,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
GZ1
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
1.20 kg

KOLOROWA TRAWA BAMBUSOWA

 

To nowa przepiękna, kaskadowa odmiana trawy bambusowej o niecodziennym kontrastowym wybarwieniu. Naturalnym siedliskiem gatunku jest Japonia, jednak prezentowana odmiana ‘Sun Flare’ trawy wyselekcjonowana została ze znanej już ‘All Gold’ przez Lyle Courtice, opatentowana i w 2017 roku wprowadzona na rynek. 
 
Oferuje niesamowite widowisko kolorystyczne przez cały sezon. Kolory zmieniają się wraz z porą roku. Liście w sezonie wiosennym i letnim w zależności od intensywności nasłonecznienia, przybierają kolor zielono – srebrzysty, seledynowy w cieniu, po jasno żółto - złocisty w promieniach słonecznych. Dodatkowo część z nich ma ogniste zabarwienia na końcach liści. W niesamowity sposób urozmaicają one kępy, szerokich liści. Późnym latem liście wybarwiają się na pomarańczowo przez szkarłatny po głęboki burgund z odcieniami złota wnosząc ciepłe kolory do kompozycji ogrodowych. Efekt niezwykłej gry kolorów potęguje się w kolejnych latach rozwoju rośliny. 
 
Nazwa odmiany ‘Sun Flare’ oznacza ‘rozbłysk słoneczny‘ jest to wyraźne nawiązanie do barw tej rośliny, która rozpala otoczenie. Ładnie wygląda w otoczeniu żurawek, funkii czy języczek. Potrafi nadać charakteru mniej eksponowanym miejscom ogrodu. Jest to roślina mało wymagająca o niewielkich wymaganiach glebowych. Lubi stanowiska słoneczne, jest całkowicie mrozoodporna!

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 1 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedsatawia przykładową oferowaną sadzonkę w sezonie.

 

Główne zalety hakonechloi 'Sun Flare' :
  Dodaje energii, rozświetli i ożywi każde miejsce w ogrodzie
  Pięknie faluje na wietrze, rosnąc tarasowo tworzy przepiękny wodospad
  Złotolistna z bordowymi przebarwieniami na końcówkach liści
  Mrozoodporna, zimuje bez potrzeby zabezpieczenia 
Podstawowe informacje:
           
  ozdobna
z liści
- do 45 cm słońce, półcień 1 l