Hortensja bukietowa 'Diamantino' (RARYTAS)

Hydrangea paniculata

Ilość:
30,90 PLN
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.30 kg

DIAMENCIK!

 

Diamantino jest nową, atrakcyjną odmianą o niezwykle zwartym pokroju, dorastającą do 120 cm wysokości. Kwitnie wcześnie, bo już od połowy czerwca i bardzo obficie dając niepowtarzalne wrażenie w naszym ogrodzie.

 

Największym walorem dekoracyjnym są duże 20-centymetrowe, wiechowate kwiatostany, złożone z pięknych płonnych kwiatów. Początkowo mają one limonkową barwę, z czasem są coraz bielsze, a pod koniec kwitnienia różowieją. Ten niesamowity krzew idealnie zaprezentuje się w miejscach wyeksponowanych zarówno sadzony pojedynczo jak i w większej grupie. Ponadto uprawiany w donicy będzie cudowną ozdobą naszego balkonu lub tarasu.

 

Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwitna na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcieniu, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty.


 

Sadzonki hortensji bukietowej Diamantino oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę latem.

 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Diamantino' :
  Niesamowite duże kwiaty
  Ładny, zwarty pokrój
  Odmiana wcześnie zakwitająca
  W pełni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  biały VI - IX 1,2 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy