Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja bukietowa 'Diamond Rouge' (doniczka 2 litrowa)

Hydrangea paniculata

Ilość:
28,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.20 kg

MEDALISTKA!

 

To niezwykle efektowna i cenna odmiana  hortensji o dużych kwiatach oraz długim i obfitym kwitnieniu. Jej walory ozdobne zostały docenione na wystawie Plantarium 2011, gdzie wyróżniono ją srebrnym medalem.

 

Diamond Rouge zakwita już w lipcu i wytwarza całą masę białych kwiatostanów, które z czasem przebarwiają się na różowo, malinowo i czerwono. Są niezwykle dekoracyjne i osiągają  nawet 35-40 cm długości! Ich wybarwienie może być różne w zależności od gleby, stopnia nasłonecznienia i klimatu.

 

Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwitna na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcieniu, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty.


 

Sadzonki hortensji bukietowej Diamond Rouge oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę latem.

 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Diamond Rouge' :
  Ogromne kwiatostany o długości do 35-40 cm!
  Kwiaty przebarwiają się na malonowo-czerwono
  Odmiana mrozoodporna, łatwa w uprawie
  Kwitnie nawet 4 miesiące
Podstawowe informacje:
           
  biały
do czerwonego
VII - X 1,5 m słońce, półcień, cień 2 l