Supertunia Vista ponownie dostępna! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród 6 odmian. Zobacz aktualną ofertę
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

Produkt wyprzedany
F-J

Hortensja bukietowa 'Fraise Melba' Hydrangea paniculata

Status: wyprzedany - powiadom mnie gdy roślina będzie dostępna
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
31,90 PLN
Ilość

PIĘKNA I RZADKA


'Fraise Melba' jest nową, atrakcyjna odmianą hortensji o wyprostowanym pokroju, dorastającą do 2 m wysokości. Posiada długie, mocne pędy dzięki którym doskonale utrzymuje ciężkie kwiaty.
 

Największym walorem dekoracyjnym tej hortensji są duże, 25-centymetrowe, stożkowate kwiatostany, które zdobią roślinę od lipca do później jesieni. Początkowo mają one barwę białą, później stopniowo różowieją od spodu aby ostatecznie nabrać koloru niemalże czerwonego. Dodatkową ozdobą są liście, które jesienią bordowieją. Oferowana odmiana może przypominać nieco odmianę 'Vanille Fraise'. Różni się od niej bardziej wyprostowanym pokrojem i znacznie mocniejszymi pędami, które bez problemu poradzą sobie z utrzymaniem wielkich stożkowych kwiatostanów. Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisykiścieniemodrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter)  


Odmiana wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego oraz lekko kwaśnej i umiarkowanie wilgotnej gleby. W naszym klimacie jest w pełni mrozoodporna. Jej walory estetyczne zostały docenione na wystawie Plantarium Boskoop w Holandii, na której została nagrodzona brązowym medalem. 


Sadzonki hortensji bukietowej Fraise Melba oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety hortensji 'Fraise-Melba' :
NOWOŚĆ! - odmiana kolekcjonerska
Wspaniałe biało-różowo-czerwone  kwiatostany
Odmiana nagrodzona na targach Plantarium
Niezastąpiona roślina ogrodowa
Podstawowe informacje:
biały, różowy,
czerwony
VI - IX do 2 m słońce, półcień 2l

Podstawowe cechy
Kolor kwiatów:biały| czerwony| różowy
Przeznaczenie:do pojemników| na kwiat cięty| na rabaty| soliter
Termin kwitnienia:jesień| lato
Stanowisko:półcień lub cień| słońce lub półcień

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz