Jeżówki już dostępne! Kupuj duże i dorodne sadzonki z dostawą do domu. Wybieraj spośród wielu odmian. Zobacz aktualną ofertę. 
Aktualny termin realizacji zamówień wynosi do 3 dni roboczych

F-J

Hortensja bukietowa 'Hercules' | Hydrangea paniculata

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
30,90 PLN od 30,90 PLN
Ilość
Wielkość doniczki

'Hercules' to wprowadzona na rynek w 2019r. oszałamiająca odmiana hortensji  o gigantycznych kwiatach i wspaniałym, zmiennym zabarwieniu. Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom ciekawych odmian hortensji – prawdziwy rarytas. Wyróżnia się ekstremalnie sztywnymi, wyprostowanymi pędami, które muszą unieść ogromne – dorastające do 40 cm długości kwiatostany. Te, składają się wyłącznie z kwiatów płonnych o początkowo limonkowo-zielonej barwie, potem są śnieżnobiałe z zielonkawymi wierzchołkami a pod koniec lata ubierają się w intensywny, żywy i soczysty róż. Dorastają do 1,5 m wysokości i podobnej szerokości. Kwitną od lipca do września.

Jak uprawiać hortensję bukietową 

Sadzimy w glebach umiarkowanie żyznych, wilgotnych i przepuszczalnych o odczynie lekko kwaśnym, na stanowiskach słonecznych lub półcieniu. Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwita na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Odmiana odporna na choroby i szkodniki.

Gdzie sadzić hortensję bukietową

Ze względu na jej urodę, warto posadzić ją w miejscu dobrze wyeksponowanym. Równie pięknie będzie się prezentować w niewielkiej grupie; polecana nie tylko do ogrodów przydomowych ale i zieleni miejskiej oraz do uprawy w dużych pojemnikach.  Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty. Jest to doskonała odmiana do poszerzenia kolekcji hortensji.

Sadzonki hortensji bukietowej 'Hercules' oferujemy w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Hercules' :
Widowiskowa odmiana hortensji
Gigantyczne kwiatostany
Niesamowite ubarwienie kwiatów
Niewielkie wymagania
Podstawowe informacje:
limonkowy, zielony,
biały, intensywny róż 
VII - IX do 150 m słońce, półcień,
cień
2 l

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz