Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Hortensja bukietowa 'Limelight' (doniczka 3 litrowa)

Hydrangea paniculata

Ilość:
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

WSPANIAŁE LIMONKOWE KWIATOSTANY

 

Hortensje bukietowe to ładne, zdrowo wyglądające krzewy. Pochodzą z Dalekiego Wschodu. Kwitną bardzo obficie, efektownie i długo w okresie, kiedy większość krzewów już przekwitła.


Odmiana Limelight wyróżnia się pięknymi, dużymi, szerokostożkowymi oraz pachnącymi limonkowymi kwiatami. Posiada wiechowate kwiatostany złożone z dużych płonnych kwiatów, początkowo zielonych, z wiekiem cytrynowych, aż do białych. Kwitnie bardzo długo i obficie od połowy sierpnia do października.

Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcieniu, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne.Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty.


Jej pokrót tworzony jest przez wyprostowane pędy oraz duże i szerokie liście. Docelowo hortensja dorasta do 2 metrów. Preferuje gleby lekko kwaśne i wilgotne. Dobrze czuje się w miejscach osłoniętych w otoczeniu innych roślin kwasolubnych takich jak: kalmie, pierisy, borówki, wrzosy i inne. Może również miec zastosowanie w pojedyńczych nasadzeniach.

 

Kupujesz piękną i ukształtowaną sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym filmie oraz zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.


 

 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Limelight' :
  Odmiana o dużych limonkowych kwiatostanach
  Kwiaty potrafią osiągać długość 20-30 cm!
  Długi okres kwitnienia (od VIII do X) i pełna mrozoodporność
Podstawowe informacje:
           
   limonkowy VIII - X do 2 m słońce, półcień, cień 3 l