Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja bukietowa 'Little Lime'

Hydrangea paniculata

Ilość:
30,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

BRĄZOWA MEDALISTKA - NOWOŚĆ!

 

Nowa karłowa odmiana znanej i cenionej odmiany 'Limelight' (zaliczanej do najładniejszych odmian hortensji bukietowej). Osiąga wysokość od 80 cm do 1,2 m i cechuje się niezwykle sztywnymi pędami o ciemnoczerwonym zabarwieniu. Z uwagi na swoje niewielkie rozmiary doskonale nadaje się do do małych ogrodów, do uprawy w pojemnikach oraz jako uzupełnienie przydomowej rabaty.

 

Od lipca do jesieni obsypana jest licznymi kwiatostanami w limonkowym kolorze. Pojedyncze kwiaty potrafią osiągać nawet 20 cm co przy odmianach karłowych zdarza się nie często. Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwitna na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami.

 

Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcieniu, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty. Jest to doskonała odmiana do poszerzenia kolekcji hortensji - ZOBACZ INNE ODMIANY

 

Little Lime to odmiana, która została wyróżniona na targach Zieleń to Życie 2013 gdzie zdobyła brązowy medal w kategorii. 

 

Sadzonki hortensji bukietowej Little Lime oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładowe oferowane sadzonki w sezonie.

 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Little Lime' :
  Miniaturowa odmiana hortensji Limelight
  Osiąga od 0,8 m do 1,2 m
  Mrozoodporna, łatwa w uprawie
  Brązowa medalistka wystawy Zieleń to Życie 2013
Podstawowe informacje:
           
  limonkowy VII - X do 1,2 m słońce, półcień, cień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy