Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja bukietowa 'Mont Blanc'

Hydrangea paniculata

Ilość:
33,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

 NOWOŚĆ O KREMOWO-LIMONKOWYCH KWIATACH 

 

Nowa oryginalna i niezwykle ciekawa odmiana hortensji bukietowej ze znanej i cenionej serii MAGICAL. Swą urodę zawdzięcza przede wszystkim zwartemu pokrojowi oraz wszesnemu i obfitemu kwitnieniu.

 

Ponadto ceniona jest  za wytrzymałość oraz wigor, który utrzymuje się przez cały sezon. Dorosłe egzemplarze osiągają 1,5 wysokości i od czerwca do jesieni zdobią je przepiękne kremowe kwiatostany (limonkowe na szczytach), które są regularnie osadzone na całym krzewie, sprawiając wrażenie gigantycznego bukietu. 


Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwitna na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcieniu, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty.

 

 

Sadzonki hortensji Mont Blanc oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

Na poniższym filmie oraz zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.


 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Mont Blanc' :
  Odmiana o wyjątkowych limonko-kremowych kwiatostanach
  Długi okres kwitnienia (od VII do X) i pełna mrozoodporność
  Odmiana zwarta o niezwykle sztywnych pędach - osiąga 1,5 m wys.
Podstawowe informacje:
           
  limonkowo-
kremowy
VI - X do 1,5 m słońce, półcień, cień 3 l