Hortensja bukietowa 'Pastelgreen' (RARYTAS)

Hydrangea paniculata

Ilość:
30,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

WIELOBARWNY RARYTASIK

 

Pastelgreen to nowa odmiana hortensji, która zachwyca miłośników roślin jej niezwykłym wielobarwnym wybarwieniem. W trakcie kwitnienia kwiatostany o długości 15-20 cm przyjmują różne odcienie malinowego różu, jabłkowej zieleni, fioletu i kremu. Ponadto charakteryzuje ją zwarty, wyprostowany pokrój oraz niewielkie rozmiary - dorasta do ok. 1,2 m wys. i ok. 1 m szerokości.

 

Kwitnie od lipca do października przez cały czas dostarczając nowych walorów estetycznych (zmienia kolory niczym kameleon).  Ten niesamowity krzew idealnie zaprezentuje się w miejscach wyeksponowanych zarówno sadzony pojedynczo jak i w większej grupie. Ponadto uprawiany w donicy będzie cudowną ozdobą naszego balkonu lub tarasu.

 

Hortensja bukietowa jest najbardziej odporna na mróz z uprawianych w Polsce jej odmian. Zakwitna na pędach tegorocznych dzięki czemu co roku możemy cieszyć się fantastycznymi kwiatami. Może rosnąć na stanowiskach słonecznych, półcieniu, jak również dobrze czuje się w cieniu. Lubi gleby lekko kwaśne oraz umiarkowanie wilgotne. Kwiaty doskonale nadają się również do zasuszania oraz na kwiat cięty.

 

Zmienność zabarwienia czyni oferowaną odmianę wyjątkową dlatego też w została wyróżniona srebrnym medalem na wystawie Plantarium 2016. To prawdziwa gratka dla miłośników hortensji. 


 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia przykładową oferowaną sadzonkę latem.

 

Główne zalety hortensji bukietowej 'Pastelgreen' :
  Wydowiskowe kwiatostany o dł. 15-20 cm
  Zmienia kolory niczym kameleon
  Odmiana wyróżniona srebrnym medalem na wystawie Plantarium 2016
  W pełni mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  biały, zielony,
fioletowy, różowy
VI - X 1,2 m słońce, półcień 2 l