Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja bukietowa 'Vanille-Fraise' (doniczka 2 litrowa)

Hydrangea paniculata-c2

Ilość:
28,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.30 kg

WANILIOWO-TRUSKAWKOWE KWIATY
ODMIANA KOLEKCJONERSKA

 


Hortensja bukietowa 'Vanille-Fraise' to gorąca nowość, która zachwyca wszystkich miłośników roślin. To odmiana niezwykle obficie kwitnąca, która doskonale nadaje się do nasadzeń w eksponowanych miejscach ogrodu.

Charakteryzuje się wydłużonymi kwiatami (do 20 cm długości) w kolorze waniliowo-truskawkowym, które zdobią roślinę od lipca do później jesieni. Odmiana została doceniona na licznych wystawach min. zdobyła pierwsze miejsce na światowej wystawie Salon du Vegetal we Francji oraz brązowy medal na targach Plantarium. Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter)  


Preferuje stanowiska słoneczne oraz półcieniste. Najlepiej czuje się w lekko kwaśnej, żyznej glebie.  Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom hortensji.
 

 

 


Sadzonki hortensji bukietowej Vanille Fraise oferujemy w pojemniku 2 litrowym (patrz ostatnie zdjęcie).

 

Główne zalety hortensji 'Vanille-Fraise' :
  NOWOŚĆ! -odmuiana kolekcjonerska
  Wspaniałe waniliowo-truskawkowe kwiatostany
  Odmiana nagrodzona na targach Plantarium
  Niezastąpiona roślina ogrodowa
Podstawowe informacje:
           
  waniliowo-
truskawkowa
VII - IX do 2 m słońce, półcień 2 l