Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja drzewiasta 'Invincibelle Limetta'

Hydrangea arborescens

Ilość:
35,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

KARZEŁEK W STYLU HORTENSJI 'ANABELLE'

 

'Invincibelle Limetta' to pierwsza karłowa odmiana wśród hortensji drzewiastych. Dorasta jedynie do 75 cm wysokości i 90 cm szerokości. Posiada silne łodygi, na których w lipcu pojawiają się liczne limonkowe kwiaty, które z czasem zmieniają zabarwienie na biało-zielone. Na jesieni ponownie przebarwia się na cytrynowo. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i miłośników hortensji. 
 

Jak uprawiać hortensję drzewiastą

 

Najlepiej czuje się sadzona w glebach kwaśnych, żyznych i próchnicznych. Preferuje miejsca zaciszne, zacienione lub półcieniste. Może rosnąć również na słońcu jednakże wtedy trzeba ją znacznie częściej podlewać. Aby hortensja okazale kwitła wiosną należy ją silnie przyciąć tj. ścinamy wszystkie pędy na wysokości 20 cm nad ziemią. W polskim klimacie bardzo dobrze zimuje ( jest odporna na mróz do -30°C). Kwitnie na pędach tegorocznych zatem nie ma ryzyka przemarzania kwiatostanów.

 

 

Gdzie sadzić hortensję drzewiastą

 

Doskonale prezentuje się na rabatach, skalniakach czy małych założeniach ogrodowych. Polecana także na niskie żywopłoty, oraz do zestawień i wszelkiego rodzaju kompozycji. Ładnie będzie wyglądać w połączeniu z trawami, jeżówkami czy rudbekiami. Jej przepiękne kwiaty możemy podziwiać od wczesnego lata do późnej jesieni.

 

Sadzonki hortensji drzewiastej oferujemy w pojemniku 3 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia wygląd oferowanej rośliny w sezonie.


 

Główne zalety hortensji 'Invincibelle Limetta' :
  Nowość - pierwsza karłowa selekcja hortensji drzewiastej
  Sztywne łodygi
  Długi okres kwitnienia
  Roślina sprawdzona w polskim klimacie – mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  limonkowy VII - X 75 cm słońce, półcień 3 l