9-7-2019:  Wysyłka kurierska za 8 zł! Zrób zakupy za min. 100 zł, opłać zamówienie szybkim przelewem lub przelewem na konto, a za wysyłkę kurierską zapłacisz jedynie 8 zł. Oferta ważna do 22 lipca.Hortensja drzewiasta 'Pink Pincushion'

Hydrangea arborescens

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

KOLEKCJONERSKI RÓŻ!

 

'Pink Pincushion' to niesamowita, wyselekcjonowana odmiana hortensji drzewiastej, która z pewnością stanowi prawdziwą gratkę dla koneserów. Cały swój urok zawdzięcza baldachowatym, pachnącymi kwiatostanom o różowawej barwie które zdobią roślinę od lipca do września. Kwitnie na pędach tegorocznych osiągając do 150 cm wysokości i szerokości.

Odmiana ta świetnie nadaje się do uprawy pojemnikowej ,która będzie niewątpliwą ozdobą tarasu czy balkonu. W ogrodach sadzimy ją w miejscach eksponowanych w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych tj. pierisy czy kiścienie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np na środku zielonego trawnika.

Hortensja preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Najlepiej rośnie na glebach przepuszczalnych, próchnicznych o lekko kwaśnym odczynie i umiarkowanej wilgotności. Wiosną pędy można ciąć krótko przy ziemii w celu uzyskania bujniejszego wzrostu. W naszym klimacie jest całkowicie odporna na mróz.
 

 

Kupujesz ładną wielopędową roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia wygląd oferowanej rośliny w sezonie.

 

Główne zalety hortensji 'Pink Pincushion':
  Kolekcjonerski rarytas - różowawe kwiaty!
  Doskonała do uprawy pojemnikowej
  Długi okres kwitnienia
  Roślina sprawdzona w polskim klimacie – mrozoodporna
Podstawowe informacje:
           
  różowawy VII - IX do150 cm słońce, półcień 2 l