Szanowni klienci, inforumejmy, iż z dniem 7.12.2022 zakończyliśmy wysyłkę roślin na sezon 2022 roku. Przez cały okres zimowy można składać zamówienia, które zostaną zrealizowane na wiosnę.Hortensja kosmata (doniczka 2 litrowa)

Hydrangea aspera Macrophylla

Ilość:
29,90 PLN
28,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T9
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

RZADKA I CENNA

 

Hortensja kosmata to cenna i dość rzadka odmiana  odznaczająca się dużymi skórzastymi, ciemnozielonymi liśćmi osadzonymi na wzniesionych pędach o wyprostowanym pokroju. Jeienią tworzą niesamowity efekt gdzyż przepięknie przebarwiają się na żłóto, pomarańczowo i czerwono ! Dorosłe egzemplarze osiągają 1,5 metra wysokości.

Szczególny urok tej pięknej odmiany można podziwiać w sierpniu oraz wrześniu kiedy to na roślinie pojawiają się niebieskie kwiatostany o średnicy osiągającej nawet 25 cm ! Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter)  

Preferuje stanowiska słoneczne oraz półcieniste. Najlepiej czuje się w lekko kwaśnej, żyznej glebie. Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom ciekawych odmian hortensji.

 

 

Sadzonki hortensji kosmatej oferujemy w pojemniku 2 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia oferowaną sadzonkę

 

Główne zalety hortensji kosmatej :
  Rzadki odmana hortensji o okazałych skórzastych liściach
  W sierpniu i wrześniu roślinę zdobią niebieskie kwiatostany
  Kwiaty osiągają średnicę 25 cm!
  Cenna i rzadka odmiana
Podstawowe informacje:
           
  niebieski VIII - IX do 1,5 m słońce, półcień 2 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy