Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Hortensja ogrodowa 'Blue Wave'

Hydrangea macrophylla

Ilość:
24,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

KLASYCZNA, ODPORNA ODMIANA

 

Hortensja ogrodowa należy do najbardziej znanych, pochodzi z Japonii i Korei. Jest to niesamowicie dekoracyjny krzew o sztywnych pędach dorastający do wysokości 1, 5 m.

Hortensja ogrodowa 'Blue Wave' charakteryzuje się ładnymi talerzowatymi kwiatostanami. Kwiaty koloru od różowego do niebieskiego w zależności od kwasowości gleby (im kwaśniejsza gleba tym bardziej niebieskie kwiaty). Kwitnie bardzo długo, bo od czerwca do września. Posiada sezonowe duże, ciemnozielone  liście, lekko błyszczące. Jesienią brzegi liści wybarwiają się ma kolor czerwony.

Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter).

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 3 litrowym.
Ostatnie zdjęcie przedstawia oferowaną sadzonkę w sezonie.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Blue Wave' :
  Odporna i trwała odmiana
  Świetnie wygląda w każdym miejscu w ogrodzie
  Wspaniałe niebieskie talerzowate kwiatostany
Podstawowe informacje:
           
  różowe lub
niebieskie
VI - IX do 1,5 m słońce, półcień 3 l