Hortensja ogrodowa 'Early Blue' (doniczka 3 litrowa)

Hydrangea macrophylla

Ilość:
29,90 PLN
27,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.50 kg

NIEBIESKIE KULE! - CÓŻ ZA KOLOR

 

Hortensja ogrodowa 'Early Blue' to niewysoki krzew o efektownych kwiatach dorastający do 1 metra wysokości. Jej mięsiste i błyszczące liście wspaniale kontrastują z uroczymi niebieskimi kwiatami, których średnica osiąga nawet 25 cm! Jej piękno możemy podziwiać od czerwca aż do września.


Wymaga osłoniętego stanowistka oraz próchnicznej kwaśnej gleby. Na zimę należy ją całą okryć, gdyż zawiązuje kwiaty na pędach, które roślina wytworzyła latem i jesienią. Podstawę krzewu podobnie jak różę należy okopcować ziemią lub torfem. Najlepiej przycinać roślinę tuż po kwitnieniu. Wiosną mażna ciąć, ale bardzo oszczędnie, aby nie obciąć już zawiązanych kwiatów.

Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter).
 

WSKAZÓWKA: Kolor kwiatostanów zmienia się w zależności od kwasowości podłoża i może przybierać zabarwienie od ciemno-różowego po fioloetowy. Aby uzyskać efekt niebieskich kwiatów należy utrzymywać kwaśny odczyn ziemi - najlepiej poprzez stosowanie specjalnych nawozów do hortensji.
 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Early Blue' :
  Tworzy niezwykle widowiskowy akcent w ogrodzie
  Wspaniałe niebieskie kwiatostany
  Kwiaty bardzo duże, nawet do 25 cm średnicy!
  Ładne, mięsiste, błyszczące liście
Podstawowe informacje:
           
  niebieski VI - IX do 1 m słońce, półcień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy