Dziękujemy wszystkim Klientom za sezon 2019, wysyłki zamówień są wstrzymane na okres zimy. Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych, które będziemy wysyłać wiosną.Hortensja ogrodowa 'Ranice' NIZZA ®

Hydrangea macrophylla

Ilość:
30,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

NIEPOWTARZALNE KWIATY

 

'Ranice' Nizza to bardzo rzadko spotykana odmiana hortensji ogrodowej o niepowtarzalnych talerzowatych kwiatostanach. Dorasta do 1 metra wysokości osiągając podobną średnicę. W okresie od lipca do sierpnia roślinę zdobią talerzowate kwiaty złożone z kwiatów sterylnych w środku i bardzo dekoracyjnych kwiatów płodnych na zewnątrz. Kwiaty płodne zwinięte są w dekoracyjne kokardki w różowym  kolorze. Wraz z rozwojem rośliny kokardki są coraz większe i okrywają prawie cały kwiatostan. Kolor kwiatów może różnić się w zależności od kwasowości  gleby. Na glebach mocno kwaśnych barwa wpada w kolor niebieski,  przy glebach lekko  kwaśnych kwiaty wybarwiają się na różowo.
 

Odmiana ta świetnie nadaje się do uprawy pojemnikowej, będzie niewątpliwą ozdobą tarasu czy balkonu. W ogrodach sadzimy ją w miejscach eksponowanych, jako uzupełnienie rabat ale równie ciekawie wygląda w grupie w formie żywopłotu. Dobrze czuje się również w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisykiścienie czy modrzewnice.
 

Preferuje glebę kwaśną lub lekko kwaśną, żyzną i wilgotną. Stanowisko ciepłe, osłonięte od wiatru, półcieniste. Wymaga systematycznego nawożenia. Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (np. igliwiem). Hortensja ta kwitnie na pędach drugorocznych, dlatego wiosną pędów nie przycinamy, nawet jeśli wyglądają, że są już suche, usuwamy tylko przekwitłe kwiatostany. Odmiana idealna do sadzenia w pojemnikach. W chłodniejszych rejonach kraju wymaga zabezpieczania na zimę, aby nie przemarzały jej pąki  kwiatowe.
 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Ranice' NIZZA :
  Piękne i nietypowe kwiatostany.
  Kwiaty utrzymują się na roślinie przez dwa miesiące
  Odmiana także do  uprawy pojemnikowej
Podstawowe informacje:
           
  różowy lub
niebieski
VII - VIII do 1m słońce, półcień 3l