Zapraszamy do składania zamówień przedsezonowych. Zachęcamy do bezpłatnej rezerwacji roślin, które będziemy wysyłać od początku marca. Sprawdź szczegóły.Hortensja ogrodowa 'Renate Steiniger'

Hydrangea macrophylla

Ilość:
26,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

RZADKA ODMIANA O NIETYPOWYCH KWIATACH!

 

Ciekawa odmiana hortensji o nietypowym kolorze kwiatów. Roślina osiąga ok. 1-1, 5 m wysokości utrzymując przy tym kształt półkolisty. Kwiaty odmiany 'Renate Steiniger' są duże (do 30 cm), w kształcie kuli, przyjmują w zależności od zakwaszenia gleby barwy od ciemnego fioletu, karminowego różu do błękitu. Może być uprawiana w gruncie, nadaje się również do uprawy pojemnikowej.

Szczególny urok tej pięknej odmiany można podziwiać w lipcu i sierpniu kiedy to na roślina obsypana jest kulistymi kwiatostanami! Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter)  

Preferuje stanowiska słoneczne oraz półcieniste. Najlepiej czuje się w lekko kwaśnej, żyznej glebie. Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom ciekawych odmian hortensji.

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 3 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Renate Steiniger' :
  Nowa odmiana o fioletowzch kwiatach
  Kwiaty bardzo duże, osiągają nawet 30 centymetrów średnicy
  Kolor kwiatów zmienia się w zależności od zakwaszenia gleby.
Podstawowe informacje:
           
  fioletowy VII - VIII 1-1,5 m słońce, półcień 3 l

 

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy