Witaj wiosno! 4 marca wznawiamy wysyłki po zimowej przerwie.Hortensja ogrodowa 'Soeur Therese'

Hydrangea macrophylla

Ilość:
26,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

ŚNIEŻNE KULE

 

'Soeur Therese' to bardzo cenna odmiana hortensji ogrodowej osiągająca około 1,5 metra wysokości. Cały jej urok tkwi w ząbkowanych, dużych białych kwiatach, które pojawiają się w połowie czerwca i kwitną aż do jesieni. Pod koniec kwitnienia płatki kwiatostanów delikatnie różowieją.

 

Odmiana ta świetnie nadaje się do uprawy pojemnikowej, będzie niewątpliwą ozdobą tarasu czy balkonu. W ogrodach sadzimy ją w miejscach eksponowanych, jako uzupełnienie rabat ale równie ciekawie wygląda w grupie w formie szpaleru. Dobrze czuje się również w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisykiścienie czy modrzewnice.

 

Preferuje glebę kwaśną lub lekko kwaśną, żyzną i wilgotną. Stanowisko ciepłe, osłonięte od wiatru, półcieniste. Wymaga systematycznego nawożenia. Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (np. igliwiem). Hortensja ta kwitnie na pędach drugorocznych, dlatego wiosną pędów nie przycinamy, nawet jeśli wyglądają, że są już suche, usuwamy tylko przekwitłe kwiatostany.
 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.
Na ostatnim zdjęciu wygląd przykładowej oferowanej sadzonki.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Soeur Therese' :
  Duże i okazałe kwiaty w biało-kremowym kolorze
  Pięknie wygląda sadzona w donicy
  Kwiaty utrzymują się na roślinie przez dwa miesiące
Podstawowe informacje:
           
  biało-kremowy VII - VIII do 1,5 m słońce, półcień 2l