Aktualny termin realizacji zamówień to 3 dni robocze. Zapraszamy do zakupów



Hortensja ogrodowa 'Speedy Red'

Hydrangea macrophylla

Ilość:
32,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

OGRODOWA ARYSTOKRATKA

 

'Speedy Red' to bardzo ozdobna odmiana hortensji ogrodowej o dużych, kulistych, lekko spłaszczonych kwiatostanach barwy od czerwono-różowej. Liście duże, grube, ciemnozielone, przebarwiające się jesienią; pędy mocne, wyprostowane. Dorasta do 1,2 m wysokości. Kwitnie w lipcu i sierpniu, ale nawet jesienią przekwitłe kwiaty zdobią roślinę.
 

Odmiana ta świetnie nadaje się do uprawy pojemnikowej, będzie niewątpliwą ozdobą tarasu czy balkonu. W ogrodach sadzimy ją w miejscach eksponowanych, jako uzupełnienie rabat ale równie ciekawie wygląda w grupie w formie żywopłotu. Dobrze czuje się również w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisykiścienie czy modrzewnice.

 

Preferuje glebę kwaśną lub lekko kwaśną, żyzną i wilgotną. Stanowisko ciepłe, osłonięte od wiatru, półcieniste. Wymaga systematycznego nawożenia. Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (np. igliwiem). Hortensja ta kwitnie na pędach drugorocznych, dlatego wiosną pędów nie przycinamy, nawet jeśli wyglądają, że są już suche, usuwamy tylko przekwitłe kwiatostany.
 

Sadzonki hortensjii ogrodowej Speedy Red oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze w sezonie.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Speedy Red' :
  Duże i okazałe kwiaty w czerwono-różowym kolorze
  Kwiaty utrzymują się na roślinie przez dwa miesiące
  Kwiaty osiągają średnicę do 20 cm!
Podstawowe informacje:
           
  czerwono-różowy VII - VIII do 1,2 m słońce, półcień 3 l