Hortensja ogrodowa 'Tivoli Rot'

Hydrangea macrophylla

Ilość:
32,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
3.00 kg

DWUBARWNA ARYSTOKRATKA
 

'Tivoli Rot' to niezwykle dekoracyjna odmiana hortensji ogrodowej, która zachwyca silnie różowymi kwiatostanami osiągającymi nawet 25 cm średnicy. Od połowy czerwca aż do września możemy podziwiać silnie różowe kwiaty w różowym kolorze z wyraźnym, białym obrzeżeniem. Z uwagi na unikalne zestawienie barw polecamy sadzić ją w eksponowanych miejscach ogrodu.
 
Oferowana hortensja preferuje glebę kwaśną lub lekko kwaśną, żyzną i wilgotną. Stanowisko ciepłeosłonięte od wiatru, półcieniste. Wymaga systematycznego nawożenia. Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (pędy związujemy sznurkiem i okrywamy słomianymi matami lub agrowłókniną). Hortensja ta kwitnie na pędach drugorocznych, dlatego wiosną pędów nie przycinamy, nawet jeśli wyglądają, że są już suche, usuwamy tylko przekwitłe kwiatostany
 
Odmiana ta świetnie nadaje się do uprawy pojemnikowej, będzie niewątpliwą ozdobą tarasu czy balkonu. W ogrodach sadzimy ją jako uzupełnienie rabat ale równie ciekawie wygląda w grupie w formie żywopłotu lub na rabacie jako tło dla niższych roślin. W połączeniu z innymi hortensjami ogrodowymi o odmiennym zabarwieniu będzie doskonałym urozmaiceniem.

 

 

Kupujesz dorodną sadzonkę w pojemniku 2 litrowym.
Na poniższym zdjęciu prezentujemy przykładowe oferowane egzemplarze.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Tivoli Rot' :
  Przepiękna rzadka odmiana o różowych kwiatostanach z białą obwódką
  Idealna do uprawy w pojemniku - ładnie prezentuje się na tarasie czy balkonie
  Kwiaty osiągają nawet 25 cm średnicy
  Dekoracyjny kulisty pokrój
Podstawowe informacje:
           
  różowy z białą
obwódką
VI - IX do 1,5 m słońce, półcień 2 l