Wszystkie zamówienia są wysyłane obecnie w terminie do 5 dni roboczych

F-J

Hortensja ogrodowa 'Tovelit' Hydrangea macrophylla

Status: Dostępny
Najniższy koszt dostawy: 19,00 PLN
35,90 PLN
Ilość
Niezwykle dekoracyjna odmiana, pochodzi z Norwegii. Dorasta do 1 metra wysokości i podobnej szerokości.  Fantastyczne kuliste kwiatostany wyrastają na pędach dwuletnich. Ich kolor zależy od kwasowości podłoża. Odcień niebiesko – fioletowy uzyskujemy na kwaśnej glebie (w celu uzyskania mocniejszego akcentu kolorystycznego glebę nawozimy siarczanem glinu lub nawozem do hortensji o niebieskich kwiatach); różowy w podłożu o bardziej zasadowym odczynie.  Mięsiste, zielone liście jesienią pięknie przebarwiają się na bordowo-czerwony kolor. Kwitnie od czerwca  do sierpnia.

Jak uprawiać hortensję

Preferuje glebę lekko kwaśną, żyzną i wilgotną. Stanowisko ciepłe, osłonięte od wiatru, półcieniste. Wymaga systematycznego nawożenia. Jednocześnie w okresie zimy naziemną część rośliny trzeba okryć (pędy związujemy sznurkiem i okrywamy słomianymi matami lub agrowłókniną). Hortensja ta kwitnie na pędach drugorocznych, dlatego wiosną pędów nie przycinamy, nawet jeśli wyglądają, że są już suche, usuwamy tylko przekwitłe kwiatostany.

Gdzie sadzić hortensję

Odmiana ta świetnie nadaje się do uprawy pojemnikowej, będzie niewątpliwą ozdobą tarasu czy balkonu. W ogrodach sadzimy ją w miejscach eksponowanych, jako uzupełnienie rabat ale równie ciekawie wygląda w grupie w formie żywopłotu. W połączeniu z innymi hortensjami ogrodowymi o odmiennym zabarwieniu będzie doskonałym urozmaiceniem.

Sadzonki hortensji ogrodowej 'Tovelit' oferujemy w pojemniku 3 litrowym.

 

Główne zalety hortensji ogrodowej 'Tovelit':
Ciekawa odmiana o lilaróżowych kwiatach
Może być uprawiana w pojemnikach
Szerokie zastosowanie
Podstawowe informacje:
lila-różowy VI - VIII do 1 m słońce, półcień 3 l

Podstawowe cechy
Przeznaczenie:do okolic oczka wodnego| do pojemników| na obwódki| na rabaty
Termin kwitnienia:lato
Stanowisko:półcień lub cień| słońce lub półcień
Kolor kwiatów:różowy

Na podstawie 0 opinii

ogólnie

Dodaj nowy komentarz