Hortensja otulona

Hydrangea involucrata

Ilość:
29,90 PLN
Dostępne:
Dostępny
Producent:
T8
Najniższy koszt przesyłki:
Waga
2.00 kg

OGRODOWA PEREŁKA
 

To co wyróżnia ten niezwykle rzadko spotykany, pochodzący z Japonii gatunek hortensji to forma pąków kwiatowych. Pąk hortensji otulonej jest duży, przypominający pąk piwonii. Otwierając się powoli ukazuje ukryty wewnątrz kwiatostan. Może on osiągać ok. 25 cm średnicy. Liczne, fioletowe kwiaty płodne stanowiące środek kwiatostanu otaczają jaśniejsze, kremowe kwiaty płonne. Kwitnie od lipca do października szczyt kwitnienia przypada na sierpień. Sztywne, wzniesione pędy osiągają wysokość do 1 m, liście podobne do hortensji kosmatej.
 
Preferuje stanowiska półcieniste, zaciszne, glebę żyzną, od  kwaśnej po obojętną. Odmiana mrozoodporna, ale młode rośliny zaleca się okrywać na zimę.
 
Hortensja bardzo dobrze prezentuje się w eksponowanych miejscach w ogrodzie w otoczeniu iglaków oraz roślin liściastych takich jak pierisy, kiścienie, modrzewnice czy gaultherie. Często wykorzystuje się ją do nasadzeń pojedynczych np. na środku trawnika (jako soliter). Szczególnie polecana miłośnikom i pasjonatom ciekawych odmian hortensji.
 

 

Kupujesz ładną roślinę w pojemniku 2 litrowym.

 

Główne zalety hortensji otulonej:
  Unikalna, niezwykle rzadko spotykana odmiana
  Oryginalna forma pąka kwiatowego 
  Odmiana kwitnie od VII nawet do X
  Piękne fioletowo-kremowe kwiaty o średnicy nawet do śr. 25 cm
Podstawowe informacje:
           
  fioletowo-
kremowe
VII - X do 1 m półcień, cień 2 l